Aurora Amelia Joplin
Aurora Amelia Joplin írónő verseit, novelláit, meséit olvashatja a kedves olvasó. A versekben a lélek és szeretet összefonódik, az írásokban az önszeretetről, önismeretről, egy jobb élet elérésről kaphat leírást, amelyek a szerző saját tapasztalataiból íródtak és jelenleg is íródnak.
2026. június 23., kedd
A Szemernyő
– Jó napot! – állt elé egy kislány. – Látja így a galambot?
– Hümm.
– Miért húzta ennyire a szemébe a kalapját?
– Így szoktam.
– Akkor ez szemernyő?
A bácsi feljebb billentette a kalapját.
– Tessék?
– Olyan ernyő, ami a szemét takarja.
A bácsi bajusza megremegett.
– Hümm. Érdekes találmány.
– Ha feljebb tolja, talán a nevetés is kilát.
A bácsi elnevette magát. A kislány vele kacagott. A galamb arrébb tipegett, majd visszanézett.
– Hümm – törölte meg a szemét a bácsi.
– A szemernyő elromlott.
– Dehogy! – nevetett a kislány. – Végre kinyílt.
2026. június 21., vasárnap
A piros lufi
A búcsúban Pali bácsi minden léggömböt eladott, csak a pirosat vitte haza. A konyhaablak kilincsére kötötte, hogy legyen mire ránéznie, amikor magában kanalazta a levest. A faluban legyintettek: özvegyember furcsasága.
Egy délután a lufi kiszabadult, végiggurult a főutcán, be a varrodába. Ilonka néni kapta el, aki Rózsi ruháit szabta valaha.
Másnap becsöngetett vele.
– Ezt maga árulja a búcsúban?
Pali bólintott.
– Rózsi egyszer piros ruhát kért tőlem. Azt mondta, abban szeretne táncolni velem.
Pali bácsi másnap egy piros lufit kötött Ilonka ajtajára. A cédulán ez állt: „Táncolunk?” Este előkerült a régi gramofon, félszegen, mégis lassan ünnepien. Meghatottan táncoltak ketten.
Lakodalmi leltár
– Józsi, mássz fel érte!
Józsi felmászott, ám odafent meglátta a szomszéd Juliska régi alsószoknyáját is.
A nagymama keresztet vetett, a násznagy pálinkát kért bátorságért, a duda pedig elhallgatott.
Lent mindenki tátott szájjal állt. Pista bácsi megvakarta a fejét:
– Na, fiam, most döntsd el gyorsan, esküvőre jöttél, vagy leltárra!
Mariska felkiáltott:
– Hozd a fátylat, Józsi! Az alsószoknyát hagyd, az már tanú!
2026. június 20., szombat
Barackízű nyár
hajad vizesen simult
a nyakad ívéhez
egy csepp elindult rajtad
és bennem ért le
közelebb húztál
tenyered a derekamra ért
a bőröm alatt
apró bizsergés gyúlt
ajkad az ajkamhoz ért
barack
eső
só
a csók íze
lassan oldódott a számban
ujjad nyoma
ott maradt rajtam
ahol a ruha vizes lett
a nyári zápor után
a válladon vízcseppek ültek
én egyenként éreztem őket
a bőrömön
szívverésemben
akkor lett a perc
olyan forró
hogy a nevem is
másképp hangzott a szádon
még most is érzem
a nyakamon az esőt
a bőrömön kezed helyét
a számon
ajkad szenvedélyét
2026. június 19., péntek
Sóból írt nevem
a hajók ma is elindulnak
de én már nem integetek utánuk
a mólón állok
sós szélben
hajamra vízcseppek
tapadnak
béke lassan rám szárad
mint só a tengervíz után
tudom
aki hozzám tartozik
kiköt bennem
aki továbbmegy
a nyílt víz felé
az más partot keres
mert aki marad
annak mellkasában
az én nevem dobban
amikor partra lép
talpa alatt
ott marad
sóból írt nevem
és együtt írjuk tovább a jelent
Aranyló Alföld
Bálák pihennek a földön
arany pecsét a tarlón
újra meg újra megigéznek
fényük marad az arcomon
Itt a felhők szabadon
bejárják a kék eget
a föld felett forró légben
a nap aranya remeg
Gyermekként bálákon ugráltunk
kacagás szállt a nyárban
később gyermekeim nevettek
a bálák közt, a határban
Újra elvarázsol engem
szeretem igazán
itt dobban a szívem mélyén
az Alföld, mely az én hazám
2026. június 18., csütörtök
Ilyen vagyok…
Szívemben fény van, mély érzékenység.
Mosollyal fogadom, mit hoz az életem,
Szeretetből őrzöm minden reménységem.
Szeretem a hajnalt, a párás kerteket,
A fényben fürdő, rezdülő leveleket.
Amikor a reggel lassan rám talál,
A lelkem mélyén valami hazavár.
Szeretem a kávé finom melegét,
Az első kortyban a nap üzenetét.
Azt a kis percet, mely még az enyém,
Mielőtt sok kéz nyúlna újra felém.
Szeretek festeni, színekkel beszélni,
Virágot, eget, arcot megidézni.
Amit a szó néha elmondani fél,
Az ecset alatt mégis útra kél.
A testem sokszor próbára tesz engem,
Fájdalom jár néha mélyen bennem.
Vannak napok, mikor nehezebb minden,
Mégis keresem a szépet idebenn.
Imádom a rétet, a fák levegőjét,
A hajnal tiszta, aranyló derűjét.
A tücsökdal este lágyan rám simul,
A szívem ilyenkor újra kisimul.
Ilyen vagyok: érzékeny ember,
Szeretni tudok egész szívemmel.
Anyaként adok, feleségként társ vagyok,
Alkotóként színt és melegséget hagyok.
Ismerj meg engem a versek mélyén,
Kávéillatú hajnal fényén.
Aki rám néz, talán csak arcot lát,
De bennem sok megélt történet áll.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)






