2026. június 25., csütörtök

Égig nő tovább



Írok mert
a mellkasomban
van egy régi kút,
mélyén betűk alszanak,
ha írok,
egyenként felébrednek.
Írok, mert bennem
sok elnémult év beszél,
a papír fölött
lassan képpé ér a mély.
Írok, mert néha
egy mondat többet ér,
mint száz ölelés,
amely késve odaér.
Írok, mert anyám
arca bennem megmaradt,
s amit nem mondott ki,
most sorok közt halad.
Írok, mert gyermekem
nevében ott a nap,
ha leírom egyszer,
melegsége itt marad.
Írok, mert vannak
régi, nehéz kövek,
s a betűk alattuk
forrást keresnek.
Írok, mert bennem
a bánat is tanít,
ha versbe léphet,
szelídebben lakik.
Írok, mert a toll
ujjamhoz simulva
utat talál oda,
amit magamban őriztem.
Írok, mert élni
így tanult a szív:
minden igaz sorral
magamhoz közelít.
Írok, mert egyszer
minden könny megérik,
a kimondott szó
virággá emelkedik.
Írok, mert bennem
Aurora hajnalra vált,
amit papírra bízok,
az Égig nő tovább.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése