A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wass Albert. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wass Albert. Összes bejegyzés megjelenítése

2026. május 30., szombat

Elárium evokáció Wass Albert Magányosság erdeje című versére



Ez itt az Elárium.
ide az jut el, kit régóta hívnak,
ezüst moha dereng az öreg köveken.
a fák alatt már más idő halad,
itt csak én járok; én és valaki,
valaki, kinek nevét még nem tudom.
Van itt egy álmom: gyönyörű, mégis fáj,
szívem alatt él, mint elrejtett virág:
valaki egyszer előlép a fák közül,
tenyerébe veszi arcom,
s lecsókol rólam minden régi könnyet...
valaki egyszer úgy lép az életembe,
s vele életre kel, mi bennem félig élt.
Van itt egy álmom: gyönyörű, mégis fáj,
szívem alatt él, mint elrejtett virág...
Ez itt az Elárium.
ezüst moha dereng az öreg köveken.
Valaki mellettem jár a lombok alatt,
s nevét még elrejti előlem az idő:
máris egy vagyok vele.

2026. május 9., szombat

A tavasz tenyerén Evokáció Wass Albert "Tavaszi séta" című versére



Ma megszólított a délután,
kitárta zöld szívét a rét,
s kiléptem árnyaim mögül,
hogy rám terítse friss fényét.

A domb gerincén Nap pihent,
aranyba öltözött a táj,
s fűszálak apró csúcsain
a harmat gyöngye táncot járt.

A szél virágport vitt tovább,
arany derűt a fák felett,
s minden rügyben mosolygott
az ébredő kikelet.

A patak tiszta homlokán
ezüstös fodra futott,
s ahogy csobogva hozzám ért,
bennem a bánat elpihent.

A fák kitárt karokkal álltak
az Ég derűs sátra alatt,
s lombjuk közt lágy, zöld ragyogással
a tavasz lelke átsuhant.

A Föld meleg szíve dobbant,
a rügyben új álom ébredt,
s minden bokor énekelte
a harmatfényű reggelt.

Megálltam ott, nem szóltam én,
beszélt helyettem lomb, patak,
beszélt a szél, a domb, a rét,
s a szívem dalra fakadt.

És úgy szerettem akkor azt,
mi fűben, fában él,
hogy bennem is életre kelt
egy rég lehullt levél.

Mire az este rám hajolt,
nem volt a lelkem már nehéz,
a tavasz tenyerén pihentem,
s bennem újra élt a fény.